لطفا کمی صبور باشید

بازار طلای دبی+عکس+نقشه

بازار طلای دبی

Dubai Gold Souk

کمتر کسی میبینیم که با تور دبی به دبی سفر کند و از بازار طلای دبی که یکی از مهمترین بازارهای معاملات طلا و جواهر دنیا و میتوان آن را بعنوان جاذبه های گردشگری دبی برشمرد
 بازار طلای دبی که یکی از مهمترین بازارهای معاملات طلا و جواهر دنیا  است که مهم نیست چه زمانی از روز به این بازار می روید، برای بازدید از این مجموعه عینک آفتابی خود را فراموش نکنید. داد و ستد طلا در پاییز سال 2007 این بازار به 23/5 میلیارد دلار رسید. گفته می شود در حدود 20 درصد از معاملات طلای دنیا در این بازار صورت می گیرد. 35 درصد از خرید کل این بازار توسط ساکنین منطقه و 65 درصد توسط گردشگران تور دبی انجام می شود.
اگر قصد خرید جواهرات را نداشته باشید، قدم زدن و تماشای طلا و سنگ های قیمتی این بازار به زحمتش می ارزد.

بازار طلا دبی به زبان عربی "سُوق اَلذَهـَب " از  دیدنی های شهر دبی ویکی از مکانهای جذاب امارات متحده عربی میباشد . بازارها در دو لحاظ  جز جاذبه‌های شهر به حساب میاید این بازارها نه تنها به خاطر خرید و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازدید توریستان از آنها، شهرت خاصی دارا میباشد
بازار طلا در منطقه الرأس در بر دیره واقع شده ‌است. در گذرهای پهن تر بازار طلا دبی، فروشگاه‌هایی را دیدن می‌کنید که قفسه های شیشه ای خود را پر از مقدار زیادی از گردنبند, انگشتر,النگو,گوشواره و سنجاق سینه میباشد.

در هنگام غروب، این بازار بسیار پررونق و شلوغ می‌باشد. قیمت طلا در بازار طلا نیز نسبت به بسیاری از نقاط دنیا پایین تر می‌باشد.
تعدادی نانوایی نیز با تنورهای قدیمی در این بازار به پخت نان مشغولند. فروشگاه‌های کوچک پارچه فروشی نیز به فروش چادر بسیار زیبا با حاشیه‌های تزئین داده شده، شلوارهای گلدوزی شده و لباس‌های بلند عربی مشغولند.

 

يکي از جاذبه های گردشگري دبي و يکي از نقاط ديدني دبی است که ساليانه تعدادي زيادي از گردشگران تور دبی از مناطق داخل و خارج امارات به سويش مي‌شتابند.بازار طلا در منطقه الرأس در بر ديره واقع شده‌است. در گذرهاي پهن تر «بازار طَلا»، فروشگاه‌هايي را مشاهده مي‌کنيد که ويترين‌هاي خود را با انبوهي از گردنبند، انگشتر، النگو، گوشواره و سنجاق سينه پر کرده‌اند. بازارها در دو سوي خور از جمله جاذبه‌هاي شهر محسوب مي‌شوند اين بازارها نه تنها به خاطر خريد و فروش و تجارت، بلکه به خاطر بازديد گردشگران از آنها، از رونق خاصي برخوردارند.

بازار طلای دبی

 
خواندن 18938 بار

گالری تصویر

{gallery}392{/gallery}

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.