لطفا کمی صبور باشید

تراموا دبی

تراموا دبی
marina loop

یکی از مهم ترین ویژگی های یک شهر و منطقه توریستی ، حمل و نقل عمومی اونه . وقتی یه گردشگر تور دبی رو انتخاب میکنه ، اولین چیزی که به ذهنش میرسه ، چگونگی دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی در دبی ، برای سهولت کارها و استفاده از جاذبه های گردشگری دبی هستش . دبی این نیاز گردشگران رو بخوبی درک کرده و داره سعی میکنه اهمیت بیشتری به رونق حمل و نقل عمومی بده . یکی از کارهایی که تو این زمینه انجام شده ، ایجاد خط ترموا در دبی هستش ، اولین خط ترموا در دبی در نوامبر 2014 افتتاح شده و قراره تا سال 2020 تمام خطوط تراموا دبی تکمیل و آماده خدمت به مردم باشند .

میشه گفت اولین خط تراموای منطقه خلیج فارس در شهر دبی و با سوار شدن شیخ حمدان محمد بن راشد آل مکتوم ولی عهد دبی به این تراموا ، تو  آبان ماه سال 1393 افتتاح شد . دو شرکت الستوم فرانسه و بیس بلژیک مسؤولیت ساخت و راه اندازی این خط تراموا رو بعهده داشتن . ساخت و راه اندازی تراموای دبی حدود یک میلیارد و 250 میلیون دلار هزینه داشت و بهربرداری از آن 7 سال طول کشید . خط یک تراموای دبی 10.6 کیلومتر طول داره که این مسیر تو مدت 42 دقیقه طی میشه . تراموای دبی ظرفیت جابجایی روزانه 27 هزار نفر در روز رو داره . تراموای دبی در الصفوح ، دبی مارینا ، جمیرا بیچ ریزیدنس ، و برج‌های دریاچه‌ی جمیرا فعالیت داره واسه همین براحتی با تراموا میتونین به مرکز خرید دبی مارینا مال برین .

تراموا دبی

مسیر این تراموا فقط در بخش داون تاون بیزینس وی برج خلیفه دبی هستش و دسترسی مردم رو به مراکز خرید دبی رو راحتتر از قبل کرده و تا حدودی از ترافیک شهری دبی کم کرده . خط یک تراموای دبی 11 ایستگاه داره و تو 2 ایستگاه به خطوط متروی دبی متصل میشه . ایستگاه های تراموا در دبی دارای کولر و درهای ایمن هستن که فقط وقت ورود به قطار ، باز میشن .

تراموا دبی

یه نکته مهم که نباید فراموش کنین ، عبور از مسیر حرکت تراموا هستش . شاید باورتون نشه اما عبور یه عابر پیاده از مسیر تراموا یه جریمه ۱,۰۰۰ درهمی به دنبال داره ! در تابلوی هشداری که برای عابران نصب شده ، نوشته شده :  "به تراموا نزدیک نشوید ، متخلفان جریمه خواهند شد " . البته محل‌های ویژه برای عبور ایمن عابران مشخص شده و تنها عبور کردن از محل‌های دیگر تخلف محسوب میشه .

تراموا دبی

در تور دبی اطلاعات متعددی برای تجربه یه سفر خوب لازمه و مطالعه موارد زیر رو بهتون پیشنهاد میدم :

 

خواندن 1156 بار

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.