ایـــن هــم بخوانیــــد ضــــرر نـــدارد!
kish

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور دبی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور دبی و هتل دبی از ما انتخاب بهتری داشته باشید. مطمئنا ما و همکارانمان تلاش خواهیم کرد با پیشنهاد بهترین گزینه و بهترین خدمات سفر خوشی را در خاطر شما ثبت کنیم.

 

لطفا برای تهیه تور دبی و بلیط دبی و ... با ما تماس بگیرید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور دبی

021 43 67 44 52

 • آیا سفر به دبی امن است ؟

آیا سفر به دبی امن است ؟

دبی دومین شهر از هفت شهری است که امارات متحده عربی را تشکیل می دهند . با اینکه دبی سالیان پیش تنها یک مرکز ماهیگیری کوچک و تجاری بود ، اما امروزه تبدیل به یک مرکز تجاری و گردشگری در شبه جزیره عرب شده است .  در سفر به کشورهای ناآشنا ، هر چند هم مقصد کشوری پیشرفته باشد ، اما باید تدابیر امنیتی را رعایت کنید تا سفری خوش داشته باشید . توصیه می کنیم گردشگران این تدابیر را قبل از سفر و با اقداماتی در خانه انجام دهند . در ادامه مقاله " آیا سفر به دبی امن است ؟ " را مطالعه کنید . 

آیا سفر به دبی امن است ؟

آیا سفر به دبی امن است ؟

بسیاری از مردم در مورد سفر به امارات متحده عربی به دلایل مختلف نگران هستند و اغلب می پرسند " آیا سفر به دبی امن است ؟ " 

بله ، دبی برای گردشگران امن است . اگرچه امنیت توریست در دبی بالاست ، ولی گردشگران باید همچنان مراقب اجناس و وسایل خود باشند و همچنان به نکات ایمنی توجه داشته باشند . در واقع ، دبی یکی از امن ترین مناطق خاورمیانه برای گردشگران است . قوانین سختگیرانه دبی به این معنی است که جرم به حداقل برسد و بسیاری از گردشگران در دبی نسبت به دیگر نقاط جهان احساس راحتی بیشتری می کنند .

میزان جرم در دبی بسیار پایین تر از کشورهای مشابه در سایر نقاط جهان است . حمل و نقل عمومی در شهر تمیز ، امن و نظارت می شود و خطری مسافران را تهدید نمی کند .

 

تاریخچه ای مختصر درباره دبی

مورخان درباره تاریخچه دبی بسیار اندک می دانند . تاریخچه ثبت شده از دهه 1800 آغاز می شود ، زمانی که حدود 800 نفر از اعضای قبیله ی بنی یاس به رهبری سیخ مکتوم به خور دبی رفتند و شروع به خانه سازی کردند . این مهاجران یک تجارت ماهیگیری را ایجاد کردند و در اواخر قرن بیستم ، دبی موفق شد به یک بندر ، با 350 فروشگاه تبدیل شود . در حالی که با توجه به موقعیت آن در خلیج فارس به یک بندر مهم تبدیل شده بود ، با کشف نفت و تولید درآمدهای بین المللی برای زیرساخت های کشور کم کم به یکی از مهمترین شهرهای خاورمیانه تبدیل شد . 

آیا سفر به دبی امن است ؟

شب زنده داری های دبی 

زندگی شبانه دبی تقریبا منحصرا در هتل ها و استراحتگاه های شهر اتفاق می افتد ، زیرا این تنها مکان هایی هستند که می توانند از الکل استفاده کنند . پنج شنبه شب ها شلوغ ترین شب ها هستند و بسیاری از هتل ها سه شنبه و یکشنبه ها "تخفیف خانم ها" را پیشنهاد می کنند.  ثروت و عظمت دبی در کلاب های شهر منعکس می شود .اگر به نظر می رسد صحنه های شب زنده داری فاقد عطر و طعم محلی است ، به این دلیل است که اکثر ساکنان دبی در کافه های شیشا به جای کلاب ها و کافه ها پیدا می شوند .

اگر می خواهید به تفریحات شبانه بپردازید ، حواستان باشد که در اماکن مجاز برای نوشیدن الکل (هتل ها کلاب های شبانه) بروید . این نکته را هم بدانید که رانندگی در حالت مستی در دبی ممنوع است و در صورتی که گیر بیفتید عواقب بسیار سختی در انتظارتان خواهید بود . حتی ممکن است که زندانی شوید . بنابراین قبل از به دردسر افتادن نسبت به عواقب کارتان فکر کنید و بی گدار به آب نزنید . 

 

چه چیزی بپوشید ؟

حتی اگر تعداد زیادی از گردشگران را با شلوراک در مراکز خرید و دیگر اماکن عمومی مشاهده کنید ، نباید فرض کنید که اینها قابل قبول است . در حالی که به عنوان میزبان ، آنها اغلب بیش از حد مودب هستند که به شما چیزی بگویند و روی برگردانند . علیرغم لیبرالیسم در امارات متحده عربی ، شما در کشوری هستید که سنت هایشان را دوست دارند و خلاف ادب است که ارزش هایشان را نادیده بگیرید .  کمی استفاده از عقل سلیم (مانند پوشش مناسب در سواحل یا هنگام گرفتن تاکسی به یک کلوپ شبانه) به حفظ آرامشتان کمک می کند .

به طور کلی ، پوشش زنان در دبی باید مناسب باشد که مزایای مختلفی دارد از جمله توجه کمتری به شما جذب می کند ؛ مورد استقبال افراد محلی قرار می گیرید (که بسیار از تمایل خود به احترام به آداب و رسوم خود قدردانی می کنند)  . پوشش مناسب به معنی پوشاندن شانه ، زانو و خط گردن است . تی شرت های Baggy و شلوار پنبه ای شل و یا دامن های زیر زانو نه تنها شما را خنک نگه می دارد ، بلکه پوست شما را از نور شدید خورشید نیز محافظت می کند . 

آیا سفر به دبی امن است ؟

احترام به آداب و رسوم مردمان دبی

گردشگران باید به آداب و رسوم و مردم دبی احترام بگذارند . فقط رستوران ها و کلاب های داخل هتل ها و استراحتگاه ها الکل را سرو می کنند و نوشیدن در اماکن عمومی ممنوع است . مسافران طی ماه رمضان نباید در طول روز چیزی بخورند ، نوشیدنی بنوشید و یا سیگار بکشید . بازدیدکنندگان نباید از زنان مسلمان عکس بگیرند و قبل از عکس گرفتن از مردان باید از آنها اجازه بگیرند . تا زمانی که بازدیدکنندگان به آداب و رسوم محلی و به شهروندان امارات متحده عربی احترام بگذارند ، معمولا هنگام سفر هیچ مشکلی ندارند .

 

ایمنی جاده ها در دبی

تصادفات خودرو در دبی نسبتا شایع است . در حالی که اغلب صدمان جزئی به خودرو وارد می شود ، اما درگیری های شدید باعث تلفات و یا آسیب های جدی می شو . سرعت بیش از حد ، الگوهای مختلف رانندگی و شیوه های مختلف جامعه بین المللی گوناگون و گاهی اوقات کاهش دید ناشی از مه سنگین ، شایع ترین علت های حوادث جدی است .

 

ایمنی پوست

دبی دارای آب و هوای خشک و نیمه گرمسیری است و میانگین درجه حرارت آن به ترتیب 75.2 درجه فارنهایت در ماه ژانویه و در ماه ژوئیه به طور متوسط 105.8 درجه فارنهایت است . لباس های تابستانه سبک ، کلاه و یا نوعی پوشش سر و عینک آفتابی همراه داشته باشید . فرهنگ دبی در مورد لباس پوشیدن راحت تر از بسیاری از کشورهای خاورمیانه است و گردشگران می توانند نیم تنه ، مایو و ... را در ساحل بپوشند . با این حال ، شنا کردن در سواحل دبی می تواند به پوستتان آسیب بزند . بنابراین کرم ضدآفتاب را ابدا فراموش نکنید و مقدار زیادی آب بنوشید .

آیا سفر به دبی امن است ؟

امنیت شخصی

سایت دبی تور پیشنهاداتی برای کمک به گردشگران در حفظ ایمنی شخصی هنگام سفر به دبی ارائه داده است .

 • گردشگران تور دبی باید اطمینان داشته باشند که مدارک گذرنامه و روادید خود را به ترتیب داشته باشند و چندین نسخه کپی از آن داشته باشند تا در صورت سرقت به دردسر زیادتری نیفتند .
 • مسافران ایرانی همچنین باید آدرس سفارت ایران را داشته باشند .
 • گردشگران بهتر است نقشه دبی را از فرودگاه تهیه کنند و مسیرهای مختلف را بشناسند .  
 • مسافران عزیز نباید بسته هایی را به امانت از افراد غریبه قبول کنند . همچنین باید مراقب کیف و وسایل خود باشند .  
 • مسافران مانند هر کشور نا آشنا باید از رفتن به خیابان ها و کوچه های تاریک جلوگیری کنند .
 • قبل از ورود به دبی ، باید با قوانین و تخلفات دبی آشنا شوند .
 • برای خدمات آمبولانس ، اورژانس های پزشکی ، پلیس و موارد اضطراری آتش نشانی با 999 تماس می گیرند.  آمبولانس ها مدرن هستند و توسط پرسنل آموزش دیده مورد استفاده قرار می گیرند . 

 

توصیه هایی به خانم های در هنگام سفر به دبی

توصیه هایی نیز برای امنیت زنان در دبی وجود دارد که در ادامه ذکر شده اند . 

 • یک حلقه عروسی بپوشید - با اینکار به نظر میرسد که کمتر مزاحمت برای تان پیش بیاید (اما خودتان را برای سوالات ناخوشایند درباره رها کردن خانه و بچه ها آماده باشید) .
 • از تماس مستقيم چشم با مردان اجتناب کنيد (عينک آفتابي تيون به شما کمک مي کند) .
 • در صندلی جلو تاکسی نشینید مگر اینکه راننده یک زن باشد .
 • اگر برای هر دلیلی به راهنمایی نیاز دارید ، ابتدا از خانم ها بپرسید .
 • اگر برای غذاخوردن به رستوران می روید ، بهتر است در بخش "خانواده" غذا های محلی بنشینید .
 • اگر در حال رانندگی هستید و حس می کنید ماشینی شما را تعقیب می کنید ، پلاک ماشین را بردارید و یا با تلفن همراهتان به کسی اطلاع دهید .
مطـالـــــب مـــفـــیــــد

سعادت سیر گیتی

با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری

۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۲

در خــــصــوص تـــور دبی مــــی دانــــــیم

که هر توری شامل بلیط ترانسفر هتل لیدر و... می باشد دقتمان را در انتخاب تک تک فاکتورهای آن رعایت می کنیم چرا را که می دانیم رضایت نهایی مشتریانمان به متناسب بودن تمامی اجزای تور می باشد


و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

 • سعیمان به این است که مشتری مدار باشیم چرا که می دانیم نگهداری یک مشتری به صرفه تر از هزینه تبلیغات برای جذب مشتریان جدید می باشد.

 • امکانات سرویس دهی مطلوب و پشتیبانی خوب از مشتریانمان را دارا باشیم.

 • معمولا در تمامی ساعات شبانه روز در دسترس و پاسخگو می باشیم.

 • با توجه به تسلط خوب مان به روی موضوع دبی(توریستی تجاری سرمایه گذاری …) به مشتریانمان مشاوره رایگان داده و چنانچه درخواست مترجم,سمینار,بازدید و…داشته باشند آپشن ها خوبی به ایشان ارائه می نماییم.

 • تمامی مسافرانمان را بدون استثنا بیمه می نماییم و امیدواریم مشتریانمان هیچ وقت از آن استفاده ننمایید ولی اگر کسی به مشکلی بر بخورد کمک حال بسیار خوبی است

 • ۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۲

مهرداد
برای سفر به دبی مناسبترین زمان از نظر آب و هوا چه زمانی است؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز


بهترین زمان سفر به دبی بین ماه های نوامبر و آوریل،یعنی از اواخر آبان تا اوایل اردیبهشت است که آب و هوا بسیار خنک است،می باشد. بیشترین ترافیک مسافران ایرانی به دبی از نیمه آخر پاییز شروع می شود و اوج آن در عید نوروز است. آب و هوای دبی در این مدت بسیار خوب است و مطمئنا در این زمان سفر لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

برای اینکه اطلاعات بیشتری بدست آروید میتوانید به صفحه آب و هوای دبی مراجعه کنید.

سها
مدت زمان پرواز دبی چقدر است؟ و اختلاف ساعت ایران با دبی چقدر است؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز

مدت پرواز تهران به دبی حدود 2 ساعت طول می کشد. و درمورد اختلاف زمانی دبی نیم است جلوتر از ساعت ایران است.

خانم مهرناز

با سلام و خسته نباشید.  برنامه سفر ما برای ماه رمضان هست،میخواستم بدونم ماه رمضان اونجا به چه صورت هست ؟رستوران ها باز هست؟ و میتونیم تو خیابون غذا بخوریم؟

مدیریت سایت

سلام خانم مهرناز

دبی شهری توریستی است و در تمامی ایام سال گردشگران و توریست هایی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند. به همین خاطر بخاطر در ایام ماه رمضان رستوران ها و هتل ها اجازه سرو غذا برای گردشگران و کسانی که روزه نیستند را دارند.

البته باید توجه داشته باشید که در ماه مبارک رمضان فرقی بین ساکنین و گردشگران وجود ندارد و همه مردم حتی غیر مسلمانان ، می بایست از خوردن و نوشیدن در ملا عام پرهیز نمایند . در صورت عدم توجه به این قانون ، برای فرد خاطی مجازات های نقدی در نظر گرفته شده است .

محمد

با سلام و خسته نباشید. میخوام برای سفرم یه هتل راحت رو انتخاب کنم ولی نمیدونم چطور؟ لطفا راهنمایی کنید.

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز

اینکه بخواهید چه هتلی با چه درجه ای و چه هزینه ای انتخاب کنید حق هر مسافر است. و میتوانید با کمی مطالعه درباره هتل های دبی، هتل مورد نظرتان را پیدا کنید.

اما وظیفه ما این است که جزییات خدمات، امکانات و منظقه جغرافیایی هتل در اختیارتان قرار دهیم و با توجه به خواسته شما بهترین گزینه را به شما معرفی کنیم.

ما هتل ها را براساس موارد زیر به مشتریان معرفی میکنیم.

 • درجه هتل
 • نزدیکی به مراکز خرید
 • نزدیکی به مراکز تفریحی
 • خدمات و امکانات هتل
 • قیمت رزرو هتل

 

به این صورت انتخاب برای شما راحت تر می شود. Laughing

حتما به یاد داشته باشید زمان تحویل اتاق ساعت 14 و تخلیه اتاق ساعت 12 ظهر می باشد، پس به زمان پروازتان دقت کنید، که ساعت رفت و برگشت را متناسب با زمان تحویل و تخلیه اتاق هماهنگ کنید.