ایـــن هــم بخوانیــــد ضــــرر نـــدارد!
kish

سال ها تجربه ما در زمینه برگزاری تور دبی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در این زمینه تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین قیمت تور دبی و هتل دبی از ما انتخاب بهتری داشته باشید. مطمئنا ما و همکارانمان تلاش خواهیم کرد با پیشنهاد بهترین گزینه و بهترین خدمات سفر خوشی را در خاطر شما ثبت کنیم.

 

لطفا برای تهیه تور دبی و بلیط دبی و ... با ما تماس بگیرید.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه فروش تور دبی

021 43 67 44 52

  • 11 قانون عجیب و غریب دبی برای گردشگران و مردم محلی

11 قانون عجیب و غریب دبی برای گردشگران و مردم محلی

در حالی که قوانین شناخته شده مختلفی در دبی و شهرهای اطراف آن وجود دارد ، برخی محددیت های کمتر شناخته شده در امارات هستند که اغلب نادیده گرفته می شوند . از دبی تا ابوظبی ، برخی قوانین عجیب وجود دارد که می تواند باعث دستگیری ، جریمه یا حتی اخراج شما از امارات متحده عربی شود . در این مقاله 11 قانون عجیب و غریب دبی معرفی شده اند . 

 

معرفی 11 قانون عجیب و غریب دبی

 

سواستفاده از واتساپ

سوء رفتار با عموم در امارات متحده عربی به طور کامل ممنوع است و استفاده از "F-word" به عنوان یک جرم شناخته می شود ؛ چرا که "افتخار یا کرامت" شخص را مطابق با ماده 373 قانون مجازات امارات متحده عربی مخالفت می کند . در نتیجه ، مجازات تا یک سال زندان و جریمه تا 10 هزار درهم در نظر گرفته شده است . اگر کسی غرور و یا حریم خصوصی فر دیگری را نقض کند ، به تبعید منجر می شود .

اگر شخصی قوانین واتساپ یا هر رسانه اجتماعی و در کل قوانین سایبری امارات را نقض کند ، جرم مرتکب می شود . مجازات نقض قوانین جریمه ای به مبلغ 250،000 درهم (68،074 دلار آمریکا) ، یک سال زندان و یا تبعید می باشد .

 

چک کردن تلفن شخصی دیگر

11 قانون عجیب و غریب دبی

در امارات متحده عربی غیر قانونی است اگر "با استفاده از شبکه های کامپیوتری یا رسانه های اجتماعی" به حریم شخصی فرد دیگری حمله کنید . این می تواند منجر به حداقل شش ماه حکم زندان و جریمه بین 100 هزار درهم تا 500 هزار درهم شود .

یک مورد شگفت انگیز در سال 2016 منتشر شد ، هنگامی که یک زن در عجمان متهم به نقض حریم خصوصی شوهرش شد . وی پس از انتقال عکس از تلفن همسرش به تلفن خودش از طریق WhatsApp متهم شناخته شد و مجبور به پرداخت 150 هزار درهم شد .  

 

خوردن یا نوشیدن در وسایل حمل و نقل عمومی

خوردن و نوشیدن در کلیه وسایل حمل و نقل عمومی و ایستگاه های آنها ممنوع است . مترو ، اتوبوس و حتی عابر ایستاده در ایستگاه . مصرف مواد غذایی و نوشیدنی در حمل و نقل عمومی می تواند منجر به جریمه شما تا 100 درهم شود .

 

حمل مواد غذایی حاوی دانه خشخاش

11 قانون عجیب و غریب دبی

دانه های خشخاش منبع تریاک و هروئین هستند . بنابراین در امارات متحده عربی ممنوع است . در اختیار داشتن دانه های خشخاش ، نقض جدی است و مجازات آن زندان است .

 

جمع آوری پول به دلایل خیرخواهانه

افزایش درآمد برای دلایل خیرخواهانه یک کسب و کار از روی حیله و تزویر در امارات است . جمع آوری وجوه ابتدا باید توسط اداره امور امور اسلامی و امور خیریه (IACAD) تصویب شود ، در غیر اینصورت ، کمپین جمع آوری کمک های مالی نقض قانون خیریه امارات متحده عربی است.  این امر می تواند منجر به زندانی شدن ، جریمه بین 250 هزار درهم تا 500 هزار درهم و حتی تبعید شود .

 

استفاده از وی پی ان (VPN)

11 قانون عجیب و غریب دبی

طبق قوانین سایبری امارات متحده عربی ، کاربران VPN می توانند بین 500 هزار درهم تا 2 میلیون درهم جریمه شوند . در صورتی که با استفاده از یک آدرس IP دروغ یا یک آدرس شخص ثالث با هر وسیله ای دیگر به منظور مرتکب جرم و یا جلوگیری از کشف آن شوند . بنابراین ، اگر شما سعی در دسترسی به یک سایت محدود یا مسدود شده یا دانلود مواد دارای حق نسخه برداری دارید ، در معرض خطر هستید .

 

داشتن ماشین کثیف

با ماسه سنگ های مکرر در امارات متحده عربی ، شما فکر می کنید که برای داشتن یک ماشین گرد و خاکی دلیل خوبی دارید ؟ خودروهای کثیف "دچار اختلال در تصویر شهر و سلامت عمومی" هستند و صاحبان آنها در حدود 3 هزار درهم جریمه خواهند شد .

 

شستن ماشین

11 قانون عجیب و غریب دبی

در حالی که نشستن خودرو می تواند مشکلات جدی برایتان ایجاد کند ، شستسوی نادرست ماشین نیز می تواند مشکل ساز شود . شستن ماشین در مناطق مسکونی یا استخدام کارگران یا نگهبان ها برای شستن اتومبیل ها ممنوع است . این شستشوی خودروهای معمولی "تصویر زیبای شهر را تحریف می کند" و همچنین برای محیط زیست خطرناک است ، زیرا آب کثیف آن خیابان ها و فاضلاب ها را آلوده می کند . در عوض ، شما برای شستن ماشین باید به مکان های مناسب مانند پمپ بنزین و یا کاواش مراجعه کنید .

 

عکس گرفتن از مردم بدون اجازه 

این یک تخطی بسیار جدی است که مردم محلی و گردشگران را به طور یکسان گرفتار کرده است . امارات متحده عربی در مورد حفظ حریم خصوصی افراد بسیار سختگیر است . بنابراین ، عکس گرفتن از کسی بدون رضایت او ، بسیار جدی گرفته می شود . اگر این تصاویر را در رسانه های اجتماعی ارسال کنید ، این موضوع بیشتر تشدید می شود . طبق قوانین جرایم اینترنتی ، شما باید 500 هزار رم جریمه شوید و برای این جرم به مدت شش ماه زندان محکوم خواهید شد .

یک مورد بدشانسی این بود که جودی مگی ، معلم استرالیایی پس از ارسال یک عکس از یک وسیله نقلیه پارک شده در دو مکان پارکینگ غیرقانونی به صفحه فیس بوک شخصی خود محکوم به 100 هزار درهم شد . 

 

عکسبرداری از حوادث جاده ای و یا هوایی و به اشتراک گذاری آنها

عکس گرفتن به طور کلی یک کار خطرناک در امارات متحده عربی است . شما همچنین مجاز به عکس گرفتن از حوادث جاده ای که در سفرهایتان مشاهده می کنید ، نیستید . این کار می تواند شما را بین 50 هزار درهم تا 3 میلیون درهم جریمه کند و حتی در معرض خطر اخراج از امارات قرار می دهد . ارسال عکس ها و فیلم ها در شبکه های اجتماعی به طور کامل ممنوع است .

 

ساخت و گسترش "شایعات"

11 قانون عجیب و غریب دبی

احتمالا عجیب ترین و مبهم ترین مورد در این لیست است ، هر چیزی که به عنوان «شایعه» تعریف می شود ، تحت قانون امارات متحده عربی مجازات می شود . شایعه سازی ، به ویژه در مورد رسانه های اجتماعی ، می تواند به حکم سه سال زندان و جریمه تا 1 میلیون درهم منجر شود . امارات متحده عربی قصد دارد به کسانی که به «صلح اجتماعی و نظم عمومی را آسیب برسانند» و تهدیدی برای صلح ملی ایجاد کند ، قوانین سختگیرانه ای داشته باشد .

در سال 2016 که عکس ها و فیلم ها آسیب ناشی از باران های شنگین و بادهای شدید که به طور گسترده در شبکه های اجتماعی منتشر شد ، این کار به شایعه سازی محکوم شد و اعلام شد که بحث در مورد طوفان و اشتراک عکسهای منفی غیرقانونی است .

مطلب 10 کاری که در دبی نباید انجاد داد نیز می تواند برای شناخت قوانین و کارهای ممنوع دبی کمک زیادی به شما کند . 

 

منبع: theculturetrip.com

مطـالـــــب مـــفـــیــــد

سعادت سیر گیتی

با مجوز رسمی 399385

زیر نظرسازمان میراث فرهنگی و گردشگری

۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۲

در خــــصــوص تـــور دبی مــــی دانــــــیم

که هر توری شامل بلیط ترانسفر هتل لیدر و... می باشد دقتمان را در انتخاب تک تک فاکتورهای آن رعایت می کنیم چرا را که می دانیم رضایت نهایی مشتریانمان به متناسب بودن تمامی اجزای تور می باشد


و در این راستا همیشه نکات زیر را در نظر داریم :

  • سعیمان به این است که مشتری مدار باشیم چرا که می دانیم نگهداری یک مشتری به صرفه تر از هزینه تبلیغات برای جذب مشتریان جدید می باشد.

  • امکانات سرویس دهی مطلوب و پشتیبانی خوب از مشتریانمان را دارا باشیم.

  • معمولا در تمامی ساعات شبانه روز در دسترس و پاسخگو می باشیم.

  • با توجه به تسلط خوب مان به روی موضوع دبی(توریستی تجاری سرمایه گذاری …) به مشتریانمان مشاوره رایگان داده و چنانچه درخواست مترجم,سمینار,بازدید و…داشته باشند آپشن ها خوبی به ایشان ارائه می نماییم.

  • تمامی مسافرانمان را بدون استثنا بیمه می نماییم و امیدواریم مشتریانمان هیچ وقت از آن استفاده ننمایید ولی اگر کسی به مشکلی بر بخورد کمک حال بسیار خوبی است

  • ۰۲۱ ۴۳ ۶۷ ۴۴ ۵۲

حامی
آیا نرخ تورها ثابت هست ؟ و اینکه چرا در اکثر سایت ها قیمت قطعی تور ذکر نمی شود؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دلیل نذاشتن هزینه در سایت این است که نرخ ها ثابت نیستند و هر روز تغییر نرخ داریم. به این دلیل برای رزرو باید با دفتر هماهنگ کنید.
خانم مهرناز

با سلام و خسته نباشید.  برنامه سفر ما برای ماه رمضان هست،میخواستم بدونم ماه رمضان اونجا به چه صورت هست ؟رستوران ها باز هست؟ و میتونیم تو خیابون غذا بخوریم؟

مدیریت سایت

سلام خانم مهرناز

دبی شهری توریستی است و در تمامی ایام سال گردشگران و توریست هایی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر می کنند. به همین خاطر بخاطر در ایام ماه رمضان رستوران ها و هتل ها اجازه سرو غذا برای گردشگران و کسانی که روزه نیستند را دارند.

البته باید توجه داشته باشید که در ماه مبارک رمضان فرقی بین ساکنین و گردشگران وجود ندارد و همه مردم حتی غیر مسلمانان ، می بایست از خوردن و نوشیدن در ملا عام پرهیز نمایند . در صورت عدم توجه به این قانون ، برای فرد خاطی مجازات های نقدی در نظر گرفته شده است .

مهرداد
برای سفر به دبی مناسبترین زمان از نظر آب و هوا چه زمانی است؟

مدیریت سایت

با سلام خدمت شما دوست عزیز


بهترین زمان سفر به دبی بین ماه های نوامبر و آوریل،یعنی از اواخر آبان تا اوایل اردیبهشت است که آب و هوا بسیار خنک است،می باشد. بیشترین ترافیک مسافران ایرانی به دبی از نیمه آخر پاییز شروع می شود و اوج آن در عید نوروز است. آب و هوای دبی در این مدت بسیار خوب است و مطمئنا در این زمان سفر لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

برای اینکه اطلاعات بیشتری بدست آروید میتوانید به صفحه آب و هوای دبی مراجعه کنید.

سرابی
ساعت پروازم جوریه که زودتر از ساعت تحویل اتاق می رسم و دیرتر از ساعت تخلیه اتاق برمی گردم،چکار کنیم؟

مدیریت سایت

سلام دوست عزیز.

  • شما میتوانید هنگام ورود چمدان های خود را به لابی هتل تحویل داده و تا زمان تحویل اتاق برای پیدا آشنایی به محیط اطراق هتل گشت بزنید .
  • هنگام تخلیه اتاق هم میتوانید به کارهای باقیمانده تان برسید . یا هزینه اقامت مازاد که معادل هزینه نمیروز تا ساعت 17 است را پرداخت نمایید.

سفر خوبی داشته باشید.